<

Aparaty Ortodentyczne


Ortodoncja – dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych. W Polsce leczenie ortodontyczne jest częściowo refundowane do 12 roku (nie są refundowane aparaty stałe), po 13 roku życia wszystkie usługi ortodontyczne są odpłatne.

Przychodnia Klubu Krokodyl oferuje różne rozwiązania w zakresie leczenia wad zgryzu i nieprawidłowego ułożenia zębów. Przed wyborem konkretnego rodzaju leczenia należy skonsultować się ze stomatologiem-ortodontą, który dobierze sposób leczenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Stosujemy następujące metody leczenia:

Aparaty wyjmowane (ruchome) - są stosowane najczęściej u młodych pacjentów, którzy posiadają zęby zarówno mleczne jak i stałe. Aparaty te pozwalają na rozbudowanie łuków zębowych i wspomagają właściwy wzrost szczęki. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci i młodzieży z wadami uzębienia i zgryzu. W wielu przypadkach pozwala uniknąć noszenia aparatu stałego w późniejszych latach.

Aparaty stałe mocowane są na zębach przy pomocy specjalnego kleju i pozostają na nich stale przez cały czas trwania leczenia. Leczenie aparatem stałym jest procesem długotrwałym, ale daje w pełni satysfakcjonujące, trwałe efekty. Zęby pod wpływem działania aparatu stałego zaczynają się przemieszczać i układać we właściwy sposób, co może być odczuwalne w nieprzyjemny sposób. Z założeniem aparatu stałego wiąże się konieczność szczególnego zadbania o higienę jamy ustnej i jedzenia dokładniej przemyślanych potraw. Są to jednak drobne uciążliwości, do których można się przyzwyczaić, zwłaszcza biorąc pod uwagę tak zadowalające efekty końcowe leczenia.

Więcej informacji można znaleźć w Wikipedii czy profesjonalnych serwisach stomatologicznych.


Zobacz jeszcze:Wirtualna wycieczka po naszej przychodni
WEJDŹ
Galeria zdjęć
Zobacz
Niespodziewany błąd.

PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php56/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226/imagick.so' - libzip.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

< Powrót do Strony Głównej